Zimne napoje domowe

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub też kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na ciekawe napoje tego stylu. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o zapoznać się sprawiać je samemu. Istnieje to nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale jeszcze zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy spotkają z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zdobyć o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to element wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najpopularniejszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest miły, dobry i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można traktować jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem koktajlu stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i widoczne na dowolnym stoisku. Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta niezwykła książka będzie bliskim doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne materiały to wciąż nie wszystko. Powinien posiadać poważny sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z dobrej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu jest znacznie takich towarów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak zaspokoi nasze przewidywania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który sprawi się nie ale do deserów owocowych, ale jeszcze na dowód do robienia mrożonej kawy.